Object Oriented eXperience (7.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Operations
fr: Actions

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Display
fr: Affichage

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Configure
fr: Configurer

en: Fields
fr: Champs

en: Items
fr: Éléments

en: System
fr: Système

en: Item type
fr: Type d'élément

en: No description
fr: Aucune description

en: Not set
fr: Non défini

en: Registry
fr: Registre
