Ooyala (7.x-2.0) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: content
pt: conteúdo

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: unknown
pt: desconhecido

en: view
pt: ver

en: Weight
pt: Peso

en: none
pt: nenhum

en: Import
pt: Importar

en: Default content type
pt: Tipo de conteúdo padrão

en: Time
pt: Hora

en: Length
pt: Comprimento

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Channel
pt: Canal

en: Labels
pt: Rótulos

en: Metadata
pt: Metadados

en: Processing
pt: Processando

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pt[0]: 1 item processado com sucesso:
pt[1]: @count itens processados com sucesso:

en: @type: updated %title.
pt: @type: %title atualizado.

en: Preview image
pt: Pré-visualizar imagem

en: Title field
pt: Campo de título

en: @type %title has been updated.
pt: @type %title foi atualizado.

en: The post could not be saved.
pt: O post não pôde ser salvo.

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: An error occurred and processing did not complete.
pt: Ocorreu um erro e o processamento não foi completado.

en: The file field %field has been updated with new settings.
pt: O File field %field foi atualizado com novos parâmetros.
