Ooyala (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: unknown
it: sconosciuto

en: Tags
it: Etichette

en: view
it: mostra

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Import
it: Importa

en: Time
it: Data e ora

en: Length
it: Lunghezza

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Channel
it: Canale

en: Labels
it: Etichette

en: Features
it: Funzionalità

en: Automatic
it: Automatico

en: Processing
it: In elaborazione

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
it[0]: 1 elemento processato con successo:
it[1]: @count elementi processati con successo:

en: @type: updated %title.
it: @type: %title aggiornato.

en: Preview image
it: Anteprima immagine

en: pixels
it: pixel

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: Title field
it: Titolo del campo

en: @type %title has been updated.
it: Il @type %title è stato aggiornato.

en: The post could not be saved.
it: Il contenuto non può essere salvato.

en: An error occurred and processing did not complete.
it: E' avvenuto un errore e il processo non è stato completato.

en: The file field %field has been updated with new settings.
it: Il campo file %field è stato aggiornato con le nuove impostazioni.
