Ooyala (7.x-3.6) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: content
fr: contenu

en: Remove
fr: Retirer

en: unknown
fr: inconnu

en: Tags
fr: Étiquettes

en: view
fr: voir

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: none
fr: aucun(e)

en: Import
fr: Importer

en: Default content type
fr: Type de contenu par défaut

en: Time
fr: Heure

en: Length
fr: Longueur

en: Player
fr: Lecteur

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Channel
fr: Canal

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Video
fr: Vidéo

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Automatic
fr: Automatique

en: Processing
fr: En cours de traitement

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
fr[0]: 1 élément traité avec succès :
fr[1]: @count éléments traités avec succès :

en: @type: updated %title.
fr: @type : %title mis à jour.

en: Preview image
fr: Prévisualiser l'image

en: Please select
fr: Veuillez sélectionner

en: Title field
fr: Champ titre

en: @type %title has been updated.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été mis à jour.

en: The post could not be saved.
fr: Le contenu n'a pu être enregistré.

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: An error occurred and processing did not complete.
fr: Une erreur s'est produite et le traitement ne s'est pas terminé.

en: Invalid token.
fr: Jeton (<em>token</em>) invalide.

en: The file field %field has been updated with new settings.
fr: Le champ Fichier %field a été mis à jour avec les nouveaux paramètres.

en: Add video
fr: Ajouter une vidéo

en: Player dimensions
fr: Dimensions du lecteur
