OPAC (7.x-1.0-alpha2) - en to he translation catalogue (60 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Author
he: מחבר/ת

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: unknown
he: אחר

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Content types
he: סוגי תוכן

en: Tag
he: תגית

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Test
he: בדיקה

en: Weight
he: משקל

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: type
he: סוג

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
he: אופציונלי. השורות הכבדות יותר בתפריט שוקעות למטה בעוד שהקלות יותר ממוקמות ליד ראש התפריט.

en: Update options
he: אפשרויות עדכון

en: Url
he: כתובת url

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Filter
he: סינון

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term name
he: שם הסיווג

en: Items
he: פריטים

en: Operation
he: פעולה

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: any
he: הכל

en: Plugin
he: פלאגין

en: Reason
he: סיבה

en: Mapping
he: מיפוי

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: No title
he: ללא כותרת

en: About
he: אודות

en: Create @name
he: יצירת @name

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: host
he: שם שרת

en: Add content type
he: הוספת סוג תוכן

en: User pages
he: דפי משתמש

en: New field
he: שדה חדש

en: Library
he: ספריה

en: and where %property is %value
he: וכאשר ה%property הוא %value

en: where %property is %value
he: כאשר ה%property הוא %value

en: and where
he: וכאשר

en: Weight for @title
he: משקל ל@title
