OPAC (7.x-1.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (55 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Author
oc: Autor

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: unknown
oc: desconegut

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Test
oc: Testar

en: Weight
oc: Pes

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: type
oc: tipe

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
oc: Facultatiu. Dins lo menú, los elements del pes mai elevat seràn posicionats cap al bas e los elements del pes mai feble seràn posicionats amont.

en: Update options
oc: Metre a jorn las opcions

en: Url
oc: URL

en: Header
oc: Entèsta

en: Filter
oc: Filtrar

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Term name
oc: Nom del tèrme

en: Items
oc: Elements

en: Operation
oc: Operacion

en: No items selected.
oc: Cap d'element pas seleccionat.

en: Refine
oc: Afinar

en: Undo
oc: Anullar

en: any
oc: totes

en: Reason
oc: Rason

en: Show only items where
oc: Far veire solament los elements pels quals

en: No title
oc: Sans títol

en: About
oc: A prepaus

en: Create @name
oc: Crear @name

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: host
oc: nom de domeni

en: Add content type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: and where %property is %value
oc: e ont %property es %value

en: where %property is %value
oc: on %property es %value

en: and where
oc: e ont

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
