OPAC (7.x-1.0-rc1) - en to cy translation catalogue (39 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Author
cy: Awdur

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: type
cy: math

en: Update options
cy: Dewisiadau diweddaru

en: Header
cy: Pennawd

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Items
cy: Eitemau

en: Operation
cy: Gweithrediad

en: No items selected.
cy: Dim eitemau wedi eu dewis.

en: Refine
cy: Coethi

en: Undo
cy: Dadwneud

en: Show only items where
cy: Dim ond dangos eitemau pan

en: No title
cy: Dim pennawd

en: Create @name
cy: Creu @name

en: Add content type
cy: Ychwanegu math o gynnwys
