OPAC (7.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (65 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Author
ru: Автор

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Test
ru: Тест

en: Weight
ru: Вес

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: type
ru: тип

en: Content type
ru: Тип материала

en: Update options
ru: Настройки обновления

en: Url
ru: Url-адрес

en: Header
ru: Шапка

en: Filter
ru: Фильтр

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Items
ru: Элементы

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: Operation
ru: Действие

en: No items selected.
ru: Нет выбранных элементов.

en: Refine
ru: Отбор

en: Undo
ru: Отмена

en: any
ru: любой

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Show only items where
ru: Показать материалы, у которых

en: No title
ru: Без названия

en: About
ru: Информация

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Add content type
ru: Добавить тип материала

en: User pages
ru: Страница пользователя

en: New field
ru: Новое поле

en: Library
ru: Библиотека

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ru[0]: Вы уверены, что хотите удалить это?
ru[1]: Вы уверены, что хотите удалить всё это?
ru[2]: Вы уверены, что хотите удалить всё это?

en: The @label field of the node.
ru: Поле @label материала.

en: and where %property is %value
ru: и когда %property равно %value

en: where %property is %value
ru: когда %property равно %value

en: and where
ru: и когда

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Term field
ru: Поле термина

[ctx: libraries]
en: Can't renew. Reason: @reason
ru: Невозможно обновить. Причина: @reason

[ctx: libraries]
en: Fields settings
ru: Настройки полей

[ctx: libraries]
en: Mapped with
ru: Сопоставлено с

[ctx: libraries]
en: Plugin
ru: Плагин

[ctx: libraries]
en: Additional account for library.
ru: Дополнительная учётная запись для библиотеки.

[ctx: libraries]
en: Barcode
ru: Штрих-код
