OPAC (7.x-1.2) - en to th translation catalogue (42 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Edit
th: แก้ไข

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: Visible
th: มองเห็น

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: type
th: ชนิด

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Update options
th: ตัวเลือกในการปรับปรุง

en: Configuration saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Integer
th: จำนวนเต็ม

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Add rule
th: เพิ่มกฎ

en: No items selected.
th: ยังไม่มีรายการที่เลือก

en: Undo
th: เลิกทำ

en: any
th: ใดๆ

en: <Hidden>
th: <ซ่อน>

en: Above
th: ด้านบน

en: Show only items where
th: แสดงเฉพาะเนื้อหาที่

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Add content type
th: เพิ่มชนิดเนื้อหา

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
