OPAC (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (62 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Author
ar: المؤلف

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Test
ar: الاختبار

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Visible
ar: مرئي

en: Updated
ar: التحديث

en: Unknown
ar: غير معروف

en: type
ar: النوع

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Configure
ar: ضبط

en: Update options
ar: خيارات التحديث

en: Configuration saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Url
ar: المسار

en: Header
ar: الترويسة

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Filter
ar: انتقاء

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Operation
ar: عملية

en: Add rule
ar: أضف قاعدة

en: No items selected.
ar: لم تختر أي عناصر.

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: <Hidden>
ar: <مخفي>

en: Above
ar: أعلاه

en: Mapping
ar: إقران

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: No title
ar: لا يوجد عنوان

en: About
ar: حول

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Add content type
ar: إضافة نوع محتوى

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذا العنصر؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هذين العنصرين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟
ar[5]: هل أنت متأكد من حذف هذه العناصر؟

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
