OPAC (7.x-1.5) - en to bs translation catalogue (43 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Author
bs: Autor

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Edit
bs: Izmjeni

en: None
bs: Nijedan

en: Display settings
bs: Postavke prikaza

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Weight
bs: Težina

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Update
bs: Ažuriranje

en: View
bs: Pregled

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: type
bs: tip

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Inline
bs: U liniji

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Add rule
bs: Dodaj pravilo

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: Refine
bs: Rafiniraj

en: Undo
bs: Povrati

en: Your settings have been saved.
bs: Vaše postavke su sačuvane.

en: <Hidden>
bs: <Sakriven>

en: Above
bs: Iznad

en: Show only items where
bs: Prikaži samo stavke gdje

en: No title
bs: Bez naslova

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: Add content type
bs: Dodaj tip sadržaja

en: New field
bs: Novo polje
