OPAC (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (69 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Confirm
da: Bekræft

en: Cancel
da: Annullér

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: No fields available
da: Ingen tilgængelige felter

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Visible
da: Synlig

en: Updated
da: Opdateret

en: Unknown
da: Ukendt

en: Content type
da: Indholdstype

en: Configure
da: Konfigurér

en: Update options
da: Opdatering

en: Configuration saved.
da: Konfiguration gemt.

en: Url
da: URL

en: Header
da: Overskrift

en: Inline
da: Integreret

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Operator
da: Operand

en: Integer
da: Heltal

en: Operation
da: Handling

en: Add rule
da: Tilføj regel

en: No items selected.
da: Ingen elementer valgt.

en: Refine
da: Forfin

en: Undo
da: Fortryd

en: is equal to
da: er lig med

en: is not equal to
da: er ikke lig med

en: any
da: alle

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Authentication
da: Godkendelse

en: <Hidden>
da: - Skjult -

en: Above
da: Ovenover

en: Mapping
da: Kobling

en: Show only items where
da: Vis kun elementer med

en: No title
da: Ingen titel

en: About
da: Om

en: Create @name
da: Opret @name

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Add content type
da: Tilføj indholdstype

en: User pages
da: Brugersider

en: New field
da: Nyt felt

en: Library
da: Bibliotek

en: Date type
da: Datotype

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
da[0]: Er du sikker på, at du ønsker at slette dette element?
da[1]: Er du sikker på, at du ønsker at slette disse elementer?

en: and where %property is %value
da: og hvor %property er %value

en: where %property is %value
da: hvor %property er %value

en: and where
da: og hvor

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Label display
da: Visning af label
