OPAC (7.x-2.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (45 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: delete
ast: desaniciar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Author
ast: Autor

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Content types
ast: Triba de conteníos

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Display settings
ast: Axustes de vista

en: Test
ast: Preba

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: type
ast: triba

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Configure
ast: Configurar

en: Update options
ast: Anovar les opciones

en: Configuration saved.
ast: Guardóse la configuración.

en: Header
ast: Encabezáu

en: Inline
ast: Incluyíu na llinia

en: Filter
ast: Filtru

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Integer
ast: Enteru

en: Operation
ast: Operación

en: Add rule
ast: Amestar regla

en: No items selected.
ast: Nun s'esbilló nengún elementu.

en: Refine
ast: Refinar

en: Undo
ast: Desfacer

en: any
ast: cualesquier

en: Your settings have been saved.
ast: Guardáronse les tos preferencies.
