OPAC (7.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (70 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Author
fa: نویسنده

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Test
fa: آزمایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: View
fa: مشاهده

en: Visible
fa: نمایان

en: Updated
fa: به‌روز

en: Unknown
fa: نامشخص

en: type
fa: نوع

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Update options
fa: گزینه‌های به‌روزرسانی

en: Configuration saved.
fa: پیکربندی ذخیره شد.

en: Url
fa: نشانی

en: Header
fa: سربرگ

en: Inline
fa: درون خطی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Operator
fa: عملگر

en: Integer
fa: صحیح

en: Operation
fa: عملکرد

en: Add rule
fa: افزودن قانون

en: No items selected.
fa: هیچ موردی انتخاب نشده.

en: Refine
fa: تصفیه

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: is equal to
fa: برابر است با

en: is not equal to
fa: برابر نیست با

en: any
fa: همه

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: <Hidden>
fa: <مخفی>

en: Above
fa: بالا

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Show only items where
fa: نمایش آیتم‌هایی که

en: About
fa: درباره

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Add content type
fa: افزودن نوع محتوا

en: New field
fa: فیلد جدید

en: Date type
fa: نوع تاریخ

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fa[0]: آیا از حذف این مورد اطمینان دارید؟
fa[1]: آیا از حذف این موارد اطمینان دارید؟

en: and where %property is %value
fa: و %property آنها %value است.

en: where %property is %value
fa: که %property آنها %value است.

en: and where
fa: که

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری
