OPAC (7.x-2.0-alpha1) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Author
is: Höfundur

en: Confirm
is: Staðfesta

en: Cancel
is: Hætta við

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Display settings
is: Birtingastillingar

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Test
is: Prófa

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Updated
is: Uppfært

en: Unknown
is: Óþekkt

en: type
is: gerð

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Configure
is: Stilla

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Configuration saved.
is: Stilling vistuð.

en: Url
is: Vefslóð

en: Header
is: Haus

en: Inline
is: Innfellt

en: Filter
is: Sía

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Integer
is: Heiltala

en: Add rule
is: Bæta við reglu

en: Refine
is: Betrumbæta

en: Undo
is: afturkalla

en: Your settings have been saved.
is: Stillingar þínar hafa verið vistaðar.

en: No title
is: Enginn titill

en: About
is: Um

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Add content type
is: Bæta við efnisgerð
