OPAC (7.x-2.0-alpha2) - en to eo translation catalogue (51 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: delete
eo: forigu

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Weight
eo: Pezo

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: password
eo: pasvorto

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: View
eo: Vidu

en: Unknown
eo: Nekonata

en: type
eo: tipo

en: Configure
eo: Agordu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: Configuration saved.
eo: Agordoj konservitaj.

en: Url
eo: URL

en: Header
eo: Kaplinio

en: Inline
eo: en linio

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Integer
eo: Entjero

en: Operation
eo: Operacio

en: City
eo: Urbo

en: Add rule
eo: Aldonu regulon

en: No items selected.
eo: Neniu ero elektita.

en: Refine
eo: Rafinu

en: Undo
eo: Malfaru

en: any
eo: iu ajn

en: <Hidden>
eo: <Kaŝita>

en: Above
eo: Supere

en: Mapping
eo: Mapigo

en: Show only items where
eo: Montru nur erojn kie

en: Create @name
eo: Verku @name

en: Add content type
eo: Aldonu enhavan tipon
