OPAC (7.x-2.0) - en to ro translation catalogue (72 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Author
ro: Autor

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Tag
ro: Marcaj

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: View
ro: Afişează

en: Visible
ro: Vizibil

en: Updated
ro: Actualizat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: type
ro: tip

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Configure
ro: Configurează

en: Email
ro: email

en: Update options
ro: Opţiuni de actualizare

en: Configuration saved.
ro: Configuraţia a fost salvată.

en: Url
ro: URL

en: Header
ro: Cap

en: Filter
ro: Filtru

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Integer
ro: Număr întreg

en: Operation
ro: Operație

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Add rule
ro: Adaugă o regulă

en: No items selected.
ro: Nu sunt elemente selectate.

en: Refine
ro: Rafinează

en: is equal to
ro: este egal cu

en: is not equal to
ro: nu este egal cu

en: any
ro: orice

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Authentication
ro: Autentificare

en: <Hidden>
ro: <Ascuns>

en: Above
ro: Deasupra

en: Mapping
ro: Mapare

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: About
ro: Despre

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Firstname
ro: Prenume

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Add content type
ro: Adaugă tip conţinut

en: New field
ro: Câmp nou

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ro[0]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți acest element?
ro[1]: Sunteți sigur că vreți să ștergeți aceste elemente?

en: and where
ro: și unde

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Label display
ro: Afişare etichetă

en: Overall settings
ro: Setări generale
