OPAC (7.x-2.3) - en to sv translation catalogue (91 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Author
sv: Författare

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Tag
sv: Etikett

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Display settings
sv: Inställningar för visning

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: password
sv: lösenord

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: Visible
sv: Synlig

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Unknown
sv: Okänd

en: type
sv: typ

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Email
sv: E-post

en: Update options
sv: Alternativ för uppdatering

en: Configuration saved.
sv: Inställningarna sparades.

en: Url
sv: URL

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Inline
sv: Löpande

en: Filter
sv: Filtrera

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Term name
sv: Termens namn

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Integer
sv: Heltal

en: Operation
sv: Funktion

en: City
sv: Stad

en: Add rule
sv: Lägg till regel

en: No items selected.
sv: Inga inlägg valda.

en: Refine
sv: Filtrera

en: Undo
sv: Ångra

en: is equal to
sv: är lika med

en: is not equal to
sv: är inte lika med

en: any
sv: någon

en: Your settings have been saved.
sv: Dina inställningar har sparats.

en: Authentication
sv: Verifiering

en: <Hidden>
sv: <Dolda>

en: Above
sv: Ovanför

en: Use
sv: Använd

en: Mapping
sv: Mappning

en: Show only items where
sv: Visa bara inlägg där

en: No title
sv: Ingen titel

en: Registration form
sv: Registreringsformulär

en: About
sv: Om

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: Delete content type
sv: Radera innehållstyp

en: Firstname
sv: Förnamn

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Add content type
sv: Lägg till innehållstyp

en: No items
sv: Inga poster

en: New field
sv: Nytt fält

en: Are you sure you want to delete this mapping?
sv: Är du säker på att du vill radera den här mappningen?

en: Library
sv: Bibliotek

en: Date type
sv: Datumtyp

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: Edit content type
sv: Redigera innehållstyp

en: The @label field of the node.
sv: Fältet @label för noden.

en: and where %property is %value
sv: och där %property är %value

en: where %property is %value
sv: där %property är %value

en: and where
sv: och där

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Date of birth
sv: Födelsedatum

en: Term field
sv: Termfält

en: Label display
sv: Visningsetikett

en: Terms & conditions
sv: Regler & villkor

en: Structure type
sv: Strukturtyp
