OPAC (7.x-2.3) - en to fi translation catalogue (87 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Author
fi: Tekijä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Tag
fi: Tagi

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: password
fi: salasana

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: type
fi: tyyppi

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Configuration saved.
fi: Asetukset talletettu.

en: Url
fi: Osoite

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: Filter
fi: Suodatus

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Term name
fi: Termin nimi

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Operator
fi: Operaattori

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Operation
fi: Toimenpide

en: City
fi: Kaupunki

en: Add rule
fi: Lisää sääntö

en: No items selected.
fi: Yhtään kohdetta ei ole valittuna.

en: Refine
fi: Tarkenna

en: Undo
fi: Kumoa

en: is equal to
fi: on samansuuruinen kuin

en: is not equal to
fi: on erisuuri kuin

en: any
fi: mikä tahansa

en: Your settings have been saved.
fi: Asetuksesi on tallennettu.

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: <Hidden>
fi: <Ei näytetä>

en: Above
fi: Yläpuolella

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Show only items where
fi: Näytä ainoastaan kohteet joissa

en: No title
fi: Ei otsikkoa

en: Registration form
fi: Rekisteröitymiskaavake

en: About
fi: Tietoja

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Delete content type
fi: Poista sisältötyyppi

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Add content type
fi: Lisää sisältötyyppi

en: New field
fi: Uusi kenttä

en: Library
fi: Kirjasto

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Edit content type
fi: Muokkaa sisältötyyppiä

en: The @label field of the node.
fi: Solmun @label kenttä.

en: and where %property is %value
fi: ja jossa %property on %value

en: where %property is %value
fi: jossa %property on %value

en: and where
fi: ja jossa

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Label display
fi: Otsikon näyttö

en: Terms & conditions
fi: Ehdot

en: Your password must be at least 6 characters.
fi: Salasanasi tulee olla vähintään 6 merkkiä pitkä.
