OPAC (7.x-2.0) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Author
mr: लेखक

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Cancel
mr: रद्द

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Test
mr: चाचणी

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: password
mr: संकेताक्षर

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: Updated
mr: सुधारित

en: type
mr: प्रकार

en: Email
mr: ईमेल

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Inline
mr: आतील

en: Filter
mr: गाळणी

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: Integer
mr: पूर्णांक

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण
