OPAC (7.x-3.0-alpha5) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Author
de: Autor

en: Subject
de: Betreff

en: No
de: Nein

en: Date
de: Datum

en: None
de: Keine

en: Notes
de: Hinweise

en: Submitted by
de: Erstellt von

en: Create
de: Erstellen

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Collection
de: Kollektion

en: Publisher
de: Herausgeber

en: Email options
de: E-Mail-Optionen

en: Suggestion
de: Vorschlag

en: Library
de: Bibliothek

en: Code field
de: Code-Feld

en: Branch name
de: Zweigname

en: Email field
de: E-Mail-Feld
