OPAC (7.x-3.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: None
tr: Hiçbiri

en: Notes
tr: Notlar

en: Submitted by
tr: Gönderen

en: Create
tr: Oluştur

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Library
tr: Kütüphane
