Open Platform (7.x-1.0) - en to fil translation catalogue (6 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Search
fil: Hanapin

en: Update
fil: Gawing bago

en: Update options
fil: Mga pagpipilian sa pagbabago

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
