Open Platform (7.x-1.1) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Search
ku: گەڕان

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: Update options
ku: تازەکردنەوەی هەڵبژاردنەکان

en: Operation
ku: کردار
