Open Academy (7.x-1.0-beta1) - en to bg translation catalogue (464 entries)

en: list
bg: списък

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: enabled
bg: включено

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Administer
bg: Администрация

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: yes
bg: да

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: RSS feed
bg: RSS-лента

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: On
bg: Включи

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Hourly
bg: На всеки час

en: Daily
bg: Ежедневно

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Core
bg: Ядро

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: Audio
bg: Музика

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Clear index
bg: Изчисти индекса

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Region
bg: Област на сайта

en: Visible
bg: Видим

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: Notes
bg: Бележки

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: add
bg: добави

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: no
bg: не

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Not a valid URL.
bg: Невалиден URL

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Access denied
bg: Достъпът забранен

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Add block
bg: Добавяне на блок

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Selected
bg: Избрано

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
bg: Не можете да изпращате повече от %number съобщения на час.

en: Your name
bg: Твоето име

en: Your e-mail address
bg: Вашият имейл адрес.

en: Send e-mail
bg: Изпрати имейл

en: You must enter a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: %time ago
bg: преди %time

en: Performance
bg: Производителност

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Details
bg: Детайли

en: Load
bg: Зареди

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Phone
bg: Телефон

en: State
bg: Статус

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Directory
bg: Директория

en: Calendar
bg: Календар

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: here
bg: Тук

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: User login
bg: Потребителски вход

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Referrer
bg: URL референт

en: Create content
bg: Създаване на съдържание

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Original
bg: Оригинал

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Port
bg: Порт

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Hidden
bg: Скрит

en: Approved
bg: Потвърдени

en: minutes
bg: минути

en: Show
bg: Покажи

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Key
bg: Ключ

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Add to calendar
bg: Добави към календара

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: update
bg: обновяване

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Refine
bg: Подобряване

en: Undo
bg: Отмени

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Front page
bg: Начална страница

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: Workflow
bg: Информационен поток

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Server name
bg: Име на сървър

en: Right
bg: Дясно

en: Your message has been sent.
bg: Вашето съобщение беше изпратено.

en: Blocked
bg: Блокиран

en: open
bg: Отворена

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Forums
bg: Форуми

en: revert
bg: връщане

en: Permissions
bg: Права

en: options
bg: опции

en: Interval
bg: Интервал

en: System default
bg: Системна настройка

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: Relationships
bg: Приятели

en: image
bg: изображение

en: Revision of %title from %date
bg: Редакция на %title от %date

en: Themes
bg: Теми

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Read only
bg: Само четене

en: cancel
bg: Отказване

en: disable
bg: дезактивирай

en: Slogan
bg: Мото

en: Client
bg: Клиент

en: Apply
bg: Търси

en: Select
bg: Избери

en: is
bg: е

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Blocks
bg: Блокове

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: Menus
bg: Менюта

en: Add field
bg: Добави поле

en: Index
bg: Индекс

en: Permission
bg: Разрешение

en: Hide
bg: Скрий

en: Menu name
bg: Име на меню

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: @user's picture
bg: снимка на @user

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете редакцията от %revision-date?

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Loading
bg: Зареждане

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: Show only items where
bg: Показва само елементите, които

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: Package
bg: Пакет

en: All types
bg: Всички видове

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: contains
bg: съдържание

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Add new field
bg: Добави ново поле

en: Content ranking
bg: Класация на съдържанието

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bg: Следващите числа определят кои свойства на търсенето в съдържанието трябва да се вземат предвид, когато се подреждат резултатите. Големите числа означават по-голямо влияние, нулата означава, че свойството се игнорира. Промяната на тези числа не изисква повторно индексиране на съдържанието. Промените се активират веднага.

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: where
bg: къде

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
bg: Максимален брой контактни писма, които потребителят може да изпраща на час.

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
bg: <strong>%a</strong> е <strong>%b</strong>

en: A collection of data to cache.
bg: Събиране на информация за кеширане.

en: Create @name
bg: Създай @name

en: @type %title has been deleted.
bg: @type %title е изтрит/a.

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Acronym
bg: Акроним

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: Drupal core
bg: Drupal ядро

en: More...
bg: Още...

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен. Неизвестна грешка.

en: Designer
bg: Дизайнер

en: Allowed extensions
bg: Позволени формати

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Dashboard
bg: Табло

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: Localization
bg: Локализация

en: The {node}.nid of the node.
bg: {node}.nid на елемета.

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: Custom URL
bg: Други

en: Basic options
bg: Основни опции

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Allowed HTML tags: @tags
bg: Разрешени HTML tag-ове: @tags

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: HTML filter
bg: HTML филтър

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Text format
bg: Текстов формат

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Primary Key: The {node}.vid of the node.
bg: Първичен ключ: {node}.vid на елемента.

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Text formats
bg: Входни формати

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Public files
bg: Публични файлове

en: Use custom display settings for the following view modes
bg: Използвай зададени настройки за показване за следните Изгледи

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
