Open Academy (7.x-1.0-rc1) - en to sq translation catalogue (400 entries)

en: list
sq: lista

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Replies
sq: Përgjigje

en: Closed
sq: I mbyllur

en: yes
sq: po

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: RSS feed
sq: Burimi RSS

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: Tags
sq: Etiketat

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Link
sq: Lidhje

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: Clear index
sq: Fshi treguesin

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: The username %name does not exist.
sq: Përdoruesi %name nuk ekziston.

en: Add item
sq: Shto një zë

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Advanced search
sq: Kërkim i detajuar

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: type
sq: lloji

en: User
sq: Përdoruesi

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: no
sq: jo

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Menu item
sq: Zëri i menusë

en: The name of the menu.
sq: Emri i menusë.

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Access denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Page
sq: Faqe

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sq: Nuk mund të dërgosh më shumë se %number mesazhe në orë. Provo më vonë.

en: Your name
sq: Emri juaj

en: Your e-mail address
sq: Adresa juaj e-mail

en: Send e-mail
sq: Dërgo e-mail

en: You must enter a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë të vlefshme e-mail.

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Poll duration
sq: Kohëzgjatja e sondazhit

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Term name
sq: Emri i termit

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Items
sq: Elementët

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Performance
sq: Performanca

en: Medium
sq: Mesatar

en: help
sq: ndihmë

en: Details
sq: Hollësi

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: node
sq: nyjë

en: Recent posts
sq: Dërgimet e fundit

en: Table
sq: Tabela

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: Log in
sq: Identifikohu

en: Add new comment
sq: Shto një koment të ri

en: reset
sq: rivendos

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Referrer
sq: Referues

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: Preformatted
sq: I preformatuar

en: Profile
sq: Profili

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: Tracker
sq: Gjurmues

en: comments
sq: komente

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: No items selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë element.

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: update
sq: u përditësua

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Refine
sq: Përcakto më me hollësi

en: Undo
sq: Anullo

en: Member for
sq: Anëtar që prej

en: No users available.
sq: Asnjë përdorues në dispozicion.

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Create new revision
sq: Krijo një revizion të ri

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Log out
sq: Dalja

en: First day of week
sq: Dita e parë e javës

en: Your message has been sent.
sq: Mesazhi juaj u dërgua.

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: open
sq: hapur

en: Visitor
sq: Vizitues

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Parent terms
sq: Termet prind

en: Books
sq: Libra

en: Forums
sq: Forume

en: revert
sq: rikthe

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Link color
sq: Ngjyra e lidhjes

en: System default
sq: E prezgjedhur për sistemin

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: @type: deleted %title.
sq: @type: u eleminua %title.

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: Revision of %title from %date
sq: Revizioni i %title nga %date

en: Themes
sq: Temat

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: disable
sq: çaktivo

en: Slogan
sq: Sllogan

en: is
sq: është

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: Blocks
sq: Blloqet

en: The block has been created.
sq: Blloku u krijua.

en: Menus
sq: Menutë

en: Above
sq: Sipër

en: Add field
sq: Shto fushë

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Publish
sq: Publiko

en: Unpublish
sq: Hiq nga publikimi

en: Permission
sq: Të drejta

en: Menu name
sq: Emri i menusë

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: @user's picture
sq: Foto e @user

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminonirevizionin nga %revision-date?

en: Page not found
sq: Faqja nuk u gjet

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: The directory %directory does not exist.
sq: Direktoria %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: Show only items where
sq: Shfaq vetëm elementët e llojit

en: No comments available.
sq: Asnjë koment në dispozicion.

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: ok
sq: libri

en: @type: updated %title.
sq: @type: %title u rifreskua.

en: Aggregator
sq: Agregues

en: My account
sq: Profili im

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: Field settings
sq: Rregullimet e fushës

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: Add new field
sq: Shto një fushë të re

en: Search content
sq: Kërko materiale

en: Containing any of the words
sq: Përmban një nga fjalët

en: Containing the phrase
sq: Përmban frazën

en: Containing none of the words
sq: Nuk përmban asnjë nga këto fjalë

en: Only of the type(s)
sq: Vetëm i llojit(eve)

en: Content ranking
sq: Pikët e marra

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
sq: Numrat në vazhdim kontrollojnë çfarë pronësi duhet të plotësojë kërkimi në përmbajtje për të renditur rezultatet. Numrat më të lartë tregojnë influencë më të madhe, zero do të thotë që pronësia shpërfillet. Ndryshimi i numrave nuk kërkon rikrijimin e indeksit të kërkimit. Ndryshimet hyjnë menjëherë në fuqi.

en: Keyword relevance
sq: Rëndësia sipas fjalë kyçit

en: Recently posted
sq: Dërgimet e fundit

en: Number of views
sq: Numri i shikimeve

en: Factor
sq: Faktori

en: Or
sq: ose

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të ngarkohej, pasi destinacioni %directory nuk është konfiguruar si duhet.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet, pasi që nuk ekziston asnjë skedar me atë emër. Sigurohu që ke shkruar emrin korrekt të skedarit.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet, pasi një skedar me atë emër vetëm ekziston në atë destinacion.

en: The selected file %file could not be copied.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet.

en: The removal of the original file %file has failed.
sq: Fshirja e skedarit origjinal %file dështoi

en: About
sq: Informacione

en: Default theme
sq: Tema e paracaktuar

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: where
sq: ku

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
sq: Numri maksimum i dërgimeve të formularit të kontaktit që një përdorues mund të kryejë në orë.

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
sq: <strong>%a</strong> është <strong>%b</strong>

en: Depends on: !dependencies
sq: Varet nga: !dependencies

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: @type %title has been deleted.
sq: @type %title u eleminua.

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-disabled">çaktivizuar</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sq: @module (<span class="admin-enabled">aktivizuar</span>)

en: edit order and titles
sq: ndrysho renditjen dhe titujt

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: Acronym
sq: Akronim

en: Custom format
sq: Format i personalizuar

en: export
sq: eksporto

en: No content available.
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Run cron
sq: Ekzekuto cron

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sq: Skedari %file nuk mundi të ruhet, ka ndodhur një gabim i panjohur.

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: The comment you are replying to does not exist.
sq: Komenti kujt po i përgjigjeni nuk ekziston më.

en: Posted in
sq: Dërguar në

en: @type %title has been updated.
sq: @type %title u përditësua.

en: Localization
sq: Gjuha

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: Basic options
sq: Opsionet bazike

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Inserted
sq: Shtuar

en: Poll
sq: Sondazhi

en: contact
sq: kontakti

en: Language settings
sq: Rregullimet e stemës

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: Header top
sq: Kreu sipër

en: Header bottom
sq: Kreu poshtë

en: Allowed HTML tags: @tags
sq: Tags e lejuar HTML: @tags

en: Ampersand
sq: E komerciale

en: HTML filter
sq: Filtri HTML

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sq: Gjuha e default i këtij profili për email-et dhe gjuha e paracaktuar për prezantimin e sitit.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: An error occurred and processing did not complete.
sq: U ndesh një gabim dhe proçesi nuk është përfunduar.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sq: Vlera e dhënë për %field nuk është një adresë e vlefshme URL.

en: Edit field
sq: Ndrysho fushën

en: Delete field
sq: Elemino fushën

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Popular content
sq: Përmbajtja e vizituar më shpesh

en: Formatting
sq: Formatimi

en: Date and time
sq: Data dhe ora

en: -1 (Unlimited)
sq: -1 (Pa limit)

en: PHP memory limit
sq: Kufiri i kujtesës në PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sq: Merr në konsiderim rritjen e kufirit të kujtesës për PHP në %memory_minimum_limit për të shmangur problemet gjatë proçesit të instalimit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sq: Merr në konsiderim rritjen e kufirit të kujtesës për PHP në %memory_minimum_limit për të shmangur problemet gjatë proçesit të përditësimit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
sq: Sipas konfigurimit tuaj, Drupal mund të funksionojë me një kufi kujtese prej %memory_limit. Megjithatë rekomandohet një kufi minimum i kujtesës PHP vendosur në %memory_minimum_limit e sipër sidomos nëse përdoren modulë shtesë të jashtëm apo të personalizuar.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
sq: Zmadho kufirin e kujtesës duke ndryshuar parametrin memory_limit tek file i konfigurimit %configuration-file dhe rinis serverin web (ose vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
sq: Vihu në kontakt me administratorin e sistemit apo furnizuesin e hosting për ndihmë për të zmadhuar kufirin e kujtesës së PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
sq: Shiko <a href="@url">kërkesat e Drupal</a> për informacione të hollësishme.

en: Content translation
sq: Përkthimi i përmbajtjes

en: Hello <strong>@username</strong>
sq: Përshëndetje <strong>@username</strong>

en: (active tab)
sq: (tab aktive)

en: Displaying administrative links
sq: Shfaq lidhjet administrative

en: Installing updates
sq: Duke instaluar përditësimet

en: Preparing to update your site
sq: Duke u përgatitur për të përditësuar sajtin tuaj

en: Downloading updates failed:
sq: Shkarkimi i përditësimeve dështoi:

en: Updates downloaded successfully.
sq: Përditësimet u shkarkuan me sukses.

en: Fatal error trying to download.
sq: Gabim fatal në përpjekje për të shkarkuar.

en: Downloading %project
sq: Duke shkarkuar %project

en: Failed to download %project from %url
sq: Shkarkimi i %project nga %url dështoi

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
