Open Academy (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Go
fa: برو

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: گذرواژه

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: منو

en: Drupal
fa: دروپال

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Address
fa: نشانی

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: The specified passwords do not match.
fa: گذرواژه‌های تعیین شده با هم یکی نیستند.

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
fa: پیش از بازدید از <a href="@url">سایت جدید خود</a> پیغام‌های بالا را بررسی کنید.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
fa: <a href="@url">سایت جدیدتان را ببینید</a>.
