Open Academy (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Go
tr: Devam et

en: Search
tr: Ara

en: Password
tr: Parola

en: Help
tr: Yardım

en: Menu
tr: Menü

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Address
tr: Adres

en: Phone Number
tr: Telefon

en: The specified passwords do not match.
tr: Belirtilen parolalar eşleşmiyor.

en: You are here
tr: Buradasınız

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
tr: <a href="@url">Yeni sitenizi</a> ziyaret etmeden önce yukarıdaki iletileri gözden geçirin.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
tr: <a href="@url">Sitenizi ziyaret edin</a>.

[ctx: date_nav]
en: Prev
tr: Önceki

[ctx: date_nav]
en: Next
tr: Sonraki

en: @current of @total
tr: @current / @total
