Open Academy Core (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Modules
pt: Módulos

en: Contact
pt: Contato

en: Available updates
pt: Atualizações disponíveis

en: Log in
pt: Entrar

en: Distribution
pt: Distribuição

en: Log out
pt: Sair

en: About
pt: Sobre

en: If you REALLY know what you are doing, you can find the links to the normal Drupal
            update pages in the collapsed section below.
pt: Se você REALMENTE sabe o que está fazendo, você pode encontrar os links para a página normal de atualização do Drupal na seção reduzida abaixo.

en: Get update information for your distribution.
pt: Obtenha informação atualizada para sua distribuição.

en: Do not manually update modules within distributions!
pt: Não atualize manualmente módulos dentro de distribuições!

en: Enable this option (and Save) to access the normal update links
pt: Ative essa opção (e Salve) para acessar os links  normais de atualização

en: Drupal Distributions contain a carefully selected set of module
          versions along with specific patches.  You should never update individual modules
          within a distribution unless you are an experienced developer.
pt: Uma distribuição Drupal contém um conjunto cuidadosamente selecionado de versões de módulos
    juntamente com patches específicos. Você nunca deve atualizar módulos individuais
          dentro de uma distribuição, a menos que você saiba o que está fazendo.
