Open Academy Events (7.x-1.0-beta5) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Image
cy: Delwedd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Event Date
cy: Dyddiad Digwyddiad
