Open Academy Events (7.x-1.0-rc3) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: Image
de: Bild

en: Event
de: Ereignis

en: Location
de: Ort

en: Event Date
de: Veranstaltungsdatum

en: Event Type
de: Ereignisart

en: More Information
de: Weitere Informationen
