OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: user
ar: مستخدم

en: Audience
ar: جمهور

en: more
ar: المزيد

en: More
ar: المزيد

en: Tags
ar: وسوم

en: Resources
ar: مصادر

en: Projects
ar: المشاريع

en: Project
ar: المشروع

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: URL
ar: العنوان URL

en: Event
ar: الحدث

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Comment
ar: التعليق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Upcoming events
ar: الفعاليات القادمة

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Blog
ar: المدونة

en: Position
ar: الوضع

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Features
ar: الخصائص

en: author
ar: مؤلف

en: People
ar: الأشخاص

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Resource
ar: مصدر

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
