OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Audience
da: Publikum

en: more
da: mere

en: More
da: Mere

en: Resources
da: Ressourcer

en: Projects
da: Projekter

en: Project
da: Projekt

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Event
da: Begivenhed

en: Files
da: Filer

en: All
da: Alle

en: Comment
da: Kommentar

en: Customer
da: Kunde

en: Desc
da: Faldende

en: Events
da: Begivenheder

en: Upcoming events
da: Kommende begivenheder

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Position
da: Placering

en: Profile
da: Profil

en: Defaults
da: Standarder

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: author
da: forfatter

en: People
da: Personer

en: Apply
da: Udfør

en: Authors
da: Forfattere

en: Bloggers
da: Bloggere

en: Offset
da: Forskydning

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publication Date
da: Udgivelsesdato

en: More posts
da: Flere indlæg

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Asc
da: Stigende
