OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: user
el: χρήστης

en: more
el: περισσότερα

en: More
el: Περισσότερα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Resources
el: Πηγές

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Image
el: Εικόνα

en: Name
el: Όνομα

en: Event
el: Συμβάν

en: Files
el: Αρχεία

en: All
el: Όλες

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Customer
el: Πελάτης

en: Desc
el: Φθί

en: Events
el: Γεγονότα

en: Upcoming events
el: Γεγονότα

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Position
el: Θέση

en: Profile
el: Προφίλ

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: author
el: συγγραφέας

en: People
el: Χρήστες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Asc
el: Αύξ
