OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: user
he: משתמש

en: Audience
he: קהל יעד

en: more
he: עוד

en: More
he: עוד

en: Tags
he: תגיות

en: Resources
he: מקורות

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Reset
he: איתחול

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: URL
he: כתובת URL

en: Event
he: אירוע

en: Files
he: קבצים

en: All
he: הכל

en: Comment
he: תגובה

en: Customer
he: לקוח

en: Desc
he: יורד

en: Events
he: אירועים

en: Upcoming events
he: אירועים מתוכננים

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Blog
he: בלוג

en: Position
he: מיקום

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Features
he: פיצ'רים

en: author
he: מחבר/ת

en: People
he: משתמשים

en: Apply
he: החל

en: Authors
he: מחברים

en: Offset
he: היסט

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Web site
he: אתר אינטרנט

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר
