OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Audience
hi: दर्शक

en: more
hi: और भी

en: More
hi: अधिक

en: Tags
hi: उपनाम

en: Resources
hi: संसाधन

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Name
hi: नाम

en: URL
hi: यूआरएल

en: Files
hi: दस्तावेज

en: All
hi: सभी

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Blog
hi: ब्लॉग

en: Position
hi: स्थान

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: People
hi: कर्मचारी

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hi: अपनी स्थैतिक सामग्री के लिए <em> मूल पृष्ठ </ em> का उपयोग करें, जैसे कि 'हमारे बारे में' पृष्ठ।
