OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: user
id: anggota

en: Audience
id: Pemirsa

en: more
id: selengkapnya

en: More
id: Selengkapnya

en: Tags
id: Tag

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Projects
id: Proyek

en: Project
id: Proyek

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Event
id: Acara

en: Files
id: Berkas

en: All
id: Semua

en: Comment
id: Komentar

en: Customer
id: Pelanggan

en: Events
id: Acara

en: Upcoming events
id: Acara yang akan datang

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Position
id: Posisi

en: Profile
id: Profil

en: Defaults
id: Bawaan

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Features
id: Fitur

en: author
id: penulis

en: People
id: Pengguna

en: Apply
id: Terapkan

en: Building
id: Bangunan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: More posts
id: Postingan selengkapnya

en: Basic page
id: Halaman dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
id: Gunakan <em>halaman dasar</em> untuk konten statis Anda, seperti halaman 'Tentang kami'.

en: Asc
id: Urutan turun
