OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: user
ja: ユーザー

en: Audience
ja: 読者

en: more
ja: 続き

en: More
ja: 続き

en: Tags
ja: タグ

en: Resources
ja: リソース

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Event
ja: イベント

en: Files
ja: ファイル

en: All
ja: すべて

en: Comment
ja: コメント

en: Customer
ja: 顧客

en: Desc
ja: 降順

en: Events
ja: イベント

en: Upcoming events
ja: 今後のイベント

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Blog
ja: ブログ

en: Position
ja: ポジション

en: Profile
ja: プロフィール

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Features
ja: フィーチャー

en: author
ja: 投稿者

en: People
ja: ユーザー

en: Apply
ja: 適用

en: Authors
ja: 著者

en: Bloggers
ja: ブロガー

en: Building
ja: 構築

en: Offset
ja: オフセット

en: Nid
ja: ノードID

en: Publication
ja: 公表

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Resource
ja: リソース

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Room
ja: 部屋

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
