OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (19 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: user
jv: panganggo

en: more
jv: pepaké

en: More
jv: Lengkapé

en: Tags
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: Image
jv: Gambar

en: Name
jv: Jeneng

en: All
jv: Kabèh

en: Comment
jv: Komèntar

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Profile
jv: Profil

en: People
jv: Pawongan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: More posts
jv: Kiriman pepake

en: Basic page
jv: Kācā dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunaknā <em>kācā dhasar</em> kanggo kontèn statis Sampéyan, kaya déné kācā 'Ngenani aku'.

en: Asc
jv: Urut Maju
