OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (48 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: user
pl: użytkownik

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: more
pl: więcej

en: More
pl: Więcej

en: Tags
pl: Tagi

en: Resources
pl: Zasoby

en: Projects
pl: Projekty

en: Project
pl: Projekt

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Name
pl: Nazwa

en: Event
pl: Termin

en: Files
pl: Pliki

en: All
pl: Wszystko

en: Comment
pl: Komentarz

en: Customer
pl: Klient

en: Desc
pl: Malejąco

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Upcoming events
pl: Nadchodzące wydarzenia

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Position
pl: Pozycja

en: Profile
pl: Profil

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: author
pl: autor

en: People
pl: Ludzie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Bloggers
pl: Bloggery

en: Grant
pl: Uprawnienia

en: Building
pl: Budowa

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Nid
pl: ID węzła

en: Publication
pl: Publikacja

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Resource
pl: Zasób

en: More posts
pl: Więcej postów

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Web site
pl: Strona internetowa

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: A field replacing node title.
pl: Pole zastępujące tytuł węzła.
