OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: user
ro: utilizator

en: more
ro: mai multe

en: More
ro: Mai multe

en: Tags
ro: Etichete

en: Resources
ro: Resurse

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Comment
ro: Comentariu

en: Customer
ro: Client

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Position
ro: Poziţie

en: Profile
ro: Profil

en: Defaults
ro: Implicite

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Features
ro: Caracteristici

en: author
ro: autor

en: People
ro: Persoane

en: Apply
ro: Aplică

en: Authors
ro: Autori

en: Offset
ro: Decalaj

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Resource
ro: Resursă

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
