OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (40 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: user
tr: kullanıcı

en: more
tr: daha fazla

en: More
tr: Devamı

en: Tags
tr: Etiketler

en: Resources
tr: Kaynaklar

en: Projects
tr: Projeler

en: Project
tr: Proje

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Event
tr: Olay

en: Files
tr: Dosyalar

en: All
tr: Tümü

en: Comment
tr: Yorum

en: Customer
tr: Müşteri

en: Desc
tr: Azalan

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Upcoming events
tr: Yaklaşan etkinlikler

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Position
tr: Konum

en: Profile
tr: Profil

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Features
tr: Özellikler

en: author
tr: yazar

en: People
tr: Kişiler

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Event Date
tr: Etkinlik Tarihi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
