OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: user
is: notandi

en: more
is: meira

en: More
is: Meira

en: Tags
is: Efnisorð

en: Resources
is: Auðlindir

en: Reset
is: Endursetja

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: URL
is: vefslóð

en: Event
is: Viðburður

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Comment
is: Ummæli

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Events
is: Viðburðir

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Blog
is: Blogg

en: Position
is: Staðsetning

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: author
is: höfundur

en: People
is: Notendur

en: Apply
is: Virkja

en: Authors
is: Höfundar

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
