OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Audience
it: Pubblico di riferimento

en: more
it: altro

en: More
it: Altro

en: Tags
it: Etichette

en: Resources
it: Risorse

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Event
it: Evento

en: Files
it: File

en: All
it: Tutti

en: Comment
it: Commento

en: Customer
it: Cliente

en: Desc
it: Disc

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Position
it: Posizione

en: Profile
it: Profilo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: Features
it: Funzionalità

en: author
it: autore

en: People
it: Persone

en: Apply
it: Applica

en: Building
it: Edificio

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Resource
it: Risorsa

en: Basic page
it: Pagina base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
it: Utilizza <em>pagine di base</em> per i tuoi contenuti statici come ad esempio per una pagina 'Chi siamo'.

en: Master
it: Principale
