OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: user
nl: gebruiker

en: Audience
nl: Doelgroep

en: more
nl: meer

en: More
nl: Meer

en: Tags
nl: Labels

en: Resources
nl: Bronnen

en: Projects
nl: Projecten

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Event
nl: Evenement

en: Files
nl: Bestanden

en: All
nl: Alle

en: Comment
nl: Reactie

en: Customer
nl: Klant

en: Desc
nl: Aflopend

en: Events
nl: Evenementen

en: Upcoming events
nl: Komende evenementen

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Position
nl: Positie

en: Profile
nl: Profiel

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: author
nl: auteur

en: People
nl: Personen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Authors
nl: Auteurs

en: Publications
nl: Publicaties

en: Grant
nl: Toestemming verlenen

en: Building
nl: Gebouw

en: Publication
nl: Publicatie

en: Students
nl: Studenten

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Resource
nl: Bron

en: Middle name
nl: Tussenvoegsel

en: More posts
nl: Meer berichten

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Room
nl: Kamer

en: Web site
nl: Website

en: Asc
nl: Oplopend
