OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: user
fa: کاربر

en: Audience
fa: مخاطب

en: more
fa: بیشتر

en: More
fa: بیشتر

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Reset
fa: اعاده

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: URL
fa: نشانی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: All
fa: همه

en: Comment
fa: نظر

en: Desc
fa: نزولی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Position
fa: موقعیت

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: author
fa: نویسنده

en: People
fa: افراد

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
