OpenAcaDept Features (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: user
pt: usuário

en: Audience
pt: Audiência

en: more
pt: mais

en: More
pt: Mais

en: Resources
pt: Recursos

en: Projects
pt: Projetos

en: Project
pt: Projeto

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Event
pt: Evento

en: Files
pt: Arquivos

en: All
pt: Tudo

en: Comment
pt: Comentário

en: Customer
pt: Cliente

en: Desc
pt: Decrescente

en: Events
pt: Eventos

en: Upcoming events
pt: Próximos eventos

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Position
pt: Posição

en: Profile
pt: Perfil

en: Defaults
pt: Padrões

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: People
pt: Pessoas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Authors
pt: Autores

en: Bloggers
pt: Blogueiros

en: Publications
pt: Publicações

en: Building
pt: Construção

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Publication
pt: Publicação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Resource
pt: Recurso

en: Middle name
pt: Nome do meio

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
