OpenAid (7.x-1.0-beta1) - en to no translation catalogue (33 entries)

en: Home
no: Hjem

en: Title
no: Tittel

en: Body
no: Brødtekst

en: Author
no: Forfatter

en: Description
no: Beskrivelse

en: Language
no: Språk

en: page
no: side

en: Tags
no: Stikkord

en: Resources
no: Ressurser

en: Projects
no: Prosjekter

en: Project
no: Prosjekt

en: File
no: Fil

en: Links
no: Lenker

en: Image
no: Bilde

en: Name
no: Navn

en: Text
no: Tekst

en: Files
no: Filer

en: Comment
no: Kommentar

en: Location
no: Sted

en: First Name
no: Fornavn

en: Last Name
no: Etternavn

en: block
no: blokk

en: Website
no: Nettsted

en: Photo
no: Foto

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
no: Opprett et nytt spørreskjema som blir tilgjengelig for brukerne. Innsendte data og statistikk blir lagret og gjort tilgjengelig for priviligerte brukere.

en: Resource
no: Ressurs

en: @drupal installation complete
no: @drupal-installering fullført

en: Congratulations, you installed @drupal!
no: Gratulerer, du har installert Drupal!

en: Basic page
no: Side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
no: Bruk <em>grunnleggende sider</em> for statisk innhold som «Om oss».

en: section
no: seksjon

en: Learn More
no: Lær mer

en: Powered by
no: Drevet av
