OpenAid (7.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: page
nl: pagina

en: Tags
nl: Labels

en: Resources
nl: Bronnen

en: Projects
nl: Projecten

en: File
nl: Bestand

en: Image
nl: Afbeelding

en: Name
nl: Naam

en: Galleries
nl: Albums

en: Text
nl: Tekst

en: Files
nl: Bestanden

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Comment
nl: Reactie

en: Location
nl: Locatie

en: Text color
nl: Tekstkleur

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: block
nl: blok

en: Your search yielded no results
nl: De zoekopdracht heeft geen resultaten opgeleverd

en: Link color
nl: Linkkleur

en: Photo
nl: Foto

en: Webform
nl: Formulier

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
nl: Een nieuw formulier of vragenlijst aanmaken. Resultaten en statistieken worden opgeslagen en zijn toegankelijk voor gebruikers met de juiste rechten.

en: Featured
nl: Aanbevolen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Page Top
nl: Paginakop

en: Page Bottom
nl: Paginavoet

en: Resource
nl: Bron

en: @drupal installation complete
nl: @drupal-installatie voltooid

en: Base color
nl: Basiskleur

en: Layers
nl: Lagen

en: Sidebar First
nl: Eerste zijbalk

en: Congratulations, you installed @drupal!
nl: Gefeliciteerd, u heeft @drupal geïnstalleerd!

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Social Links
nl: Sociale links

en: Footer Menu
nl: Voetmenu

en: Learn More
nl: Meer informatie
