OpenAid (7.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Resources
fr: Ressources

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: File
fr: Fichier

en: Links
fr: Liens

en: Name
fr: Nom

en: Help
fr: Aide

en: Galleries
fr: Galeries

en: Text
fr: Texte

en: Files
fr: Fichiers

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Comment
fr: Commentaire

en: Location
fr: Emplacement

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Search Results
fr: Résultats de recherche

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: block
fr: bloc

en: Your search yielded no results
fr: Votre recherche n'a donné aucun résultat

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Website
fr: Site web

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
fr: Créer un nouveau formulaire ou questionnaire accessible aux utilisateurs. Les soumissions et leurs statistiques sont enregistrées et accessibles aux utilisateurs privilégiés.

en: Featured
fr: Recommandés

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Guest
fr: Visiteur

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Partner
fr: Partenaire

en: Resource
fr: Ressource

en: @drupal installation complete
fr: Installation de @drupal terminée

en: Base color
fr: Couleur de base

en: Layers
fr: Couches

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Project resources
fr: Ressources de projet

en: Congratulations, you installed @drupal!
fr: Félicitations, vous avez installé @drupal !

en: Basic page
fr: Page de base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fr: Utilisez les <em>pages de base</em> pour votre contenu statique, tel que la page 'Qui sommes-nous'.

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Photographer
fr: Photographe

en: Search Toolkit
fr: Outils de recherche

en: Learn More
fr: En savoir plus

en: Powered by
fr: Propulsé par
